Розгортання,DevOpsтаавтоматизація
Інженер DevOps відповідає за планування, впровадження та керування конвеєром безперервної доставки програмного забезпечення, автоматизацію інфраструктури та розгортання продуктів.
Якщо говорити простими словами, DevOps інженер економить дуже багато грошей і часу будь-якому власнику цифрового продукту, який потребує регулярних доопрацювань, а також здійснює його “запуск у роботу”.
Scroll
- Навіщо потрібен DevOps і що він робить?
- DevOps створює серверну інфраструктуру і розміщує на ній Ваш застосунок
- Налаштовує автоматизований процес тестування і складання цифрового продукту, під час його доопрацювання
- Налаштовує і забезпечує одночасну і злагоджену роботу всього "зоопарку" різних сервісів, систем і технологій в рамках єдиного застосунку
- Налаштовує автоматизований моніторинг продуктивності Вашого продукту і забезпечує його стабільну роботу під час атак і збільшення навантаження
- DevOps організовує резервне копіювання і забезпечує можливість швидкого і надійного відновлення з резервної копії в будь-якому місці і в будь-який час
Наші DevOps інженери вміють створювати і підтримувати відмовостійкі високонавантажені рішення, зокрема на базі мікросервісної архітектури, знижують витрати і збільшують швидкість процесу розробки і постачання програмного забезпечення незалежно від його складності.
Яким чином DevOps інженеру вдається знижувати витрати на розробку і терміни?
- Щоб доопрацювати функціонал найпростішого сучасного Ecommerce сайту:
- Спершу потрібно змусити працювати одночасно тестове оточення:
- Веб сервер (наприклад httpd)
- Сервер бази даних (наприклад mysql)
- Сервер мовного інтерпретатора і Framework (наприклад php Laravel)
- Реверсивний проксі сервер (наприклад nginx)
- Сервер обслуговування програми (наприклад Next.JS)
- Потім, коли кожен із розробників розробить свою частину потрібного на сайті функціоналу, необхідно "розкидати" код кожного з розробників на вищеописані сервери.
- Потім протестувати, як кожне з них збирається, запускається і працює окремо, протестувати основні складові частини кожного застосунку (юніт-тестування).
- Потім протестувати, як вони взаємодіють між собою і працюють спільно в єдиному застосунку (інтеграційне тестування).
- Потім протестувати функціонал застосунку, чи дійсно він працює так, як очікувалося (функціональне тестування).
- Потім після правок розробників - розмістити на Production середовищі актуальний робочий код (перезібрати і перезапустити Production середовище).
Весь цей процес, не рахуючи часу, витраченого командою розробників на написання коду і виправлення помилок, займає близько тижня.
У результаті, Користувачі Ecommerce проєкту побачать потрібний їм функціонал через тиждень після того, як цей функціонал напишуть розробники, а власник ресурсу буде змушений заплатити за роботу, не пов'язану з написанням коду, до 2 тисяч доларів додатково.
DevOps інженер створює і налаштовує інфраструктуру, яка робить усі пункти, крім V. - автоматично, без участі людини.
Тому, сучасну розробку в команді складно уявити без DevOps інженера.
Розгортання, DevOps та/або автоматизація на наших проєктах